georgiadou maria xwris esena Foivi Μαρία Γεωργιάδου Χωρίς εσένα Φοίβη Η Μαρία Γεωργιάδου δεν θα έχει μόνο τη συγγραφή του σεναρίου της κα...
georgiadou maria xwris esena Foivi Μαρία Γεωργιάδου Χωρίς εσένα Φοίβη
Η Μαρία Γεωργιάδου δεν θα έχει μόνο τη συγγραφή του σεναρίου της καθημερινής σειράς του ΑΝΤ1 «Χωρίς εσένα», αλλά αναλαμβάνει κι ένα ρόλο-κλειδί. Η ίδια θα υποδυθεί τη Φοίβη, την ετεροθαλή αδελφή του Δημήτρη και η ηθοποιός μάς μίλησε για όλους και για όλα!
Είσαι ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα του «Χωρίς εσένα»;
«Η σειρά έχει βασικό θέμα τις ανθρώπινες ιστορίες που έχουν να κάνουν με σχέσεις, αγάπη, έρωτα και διλήμματα που μπαίνουν στη ζωή μας. Ολη η πλοκή είναι στο ανθρώπινο επίπεδο και το συναίσθημα. Η μεγαλύτερή μου ανησυχία ήταν να υλοποιηθεί μ’ έναν τέτοιο τρόπο που όλοι θα αναγνωρίζαμε αυτά τα πρόσωπα και τις καταστάσεις και θα ταυτιζόμαστε μαζί τους. Πιστεύω ότι το πετύχαμε και είμαι πολύ χαρούμενη για το αποτέλεσμα!».
Παράλληλα αναλαμβάνεις κι ένα ρόλο-κλειδί, αφού πρόκειται να υποδυθείς τη Φοίβη.
«Ακριβώς. Η Φοίβη έρχεται στην Κύπρο για να συναντήσει τον ετεροθαλή αδελφό της, τον Δημήτρη, μετά από μια προσπάθεια που κάνει εκείνος για να τη προσεγγίσει. Είναι δύο αδέλφια που έχουν χαθεί από 12 χρονών. Οι δυο τους ήταν πολύ αγαπημένοι και περνούσαν μαζί τα καλοκαίρια. Ομως μετά το θάνατο του πατέρα μας οι οικογενειακές περιουσιακές διαφορές έφεραν σε αντιπαράθεση τις δύο μητέρες και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μας απομακρύνουν. Ετσι η Φοίβη βρέθηκε στο εξωτερικό, μαζί με τη μητέρα της, όπου έζησε και έκανε τη δικιά της οικογένεια. Τώρα επιστρέφω για να τον δω... Μαζί μου, όμως, κουβαλάω ένα μυστικό που δεν είναι μόνο δικό μου αλλά και της Κάτιας. Σιγά-σιγά θα αρχίσει να αποκαλύπτεται».
Αυτό το μυστικό με ποιο πρόσωπο σχετίζεται;
«Είναι ένα μυστικό που αφορά τον Δημήτρη και έχει κρατηθεί κρυφό όλα αυτά τα χρόνια. Σίγουρα για κάποιο λόγο δεν πρέπει να φτάσει στ’ αυτιά του, αλλά αυτό είναι κάτι αναπόφευκτο».
Ποια είναι τα πραγματικά συναισθήματα της Φοίβης για τον Δημήτρη, μετά από τριάντα χρόνια που έχουν να βρεθούν;
«Αυτό που δείχνει η Φοίβη στον Δημήτρη είναι συγκίνηση και τρυφερότητα. Μάλιστα την περίοδο που τον επισκέπτεται αρχίζει να έχει κινητικά προβλήματα και είναι πια με μπαστούνι. Στενοχωριέται γι’ αυτόν και τον πονάει. Προσπαθεί να τον πλησιάσει και να τον βοηθήσει. Αυτό βλέπουμε, τουλάχιστον, σε πρώτο επίπεδο. Υπάρχει κι ένα δεύτερο για το οποίο δεν μπορώ να αποκαλύψω κάτι...».
Από τον Παναγιώτη Μουλόπουλο
Διαβάστε περισσότερα στο TiVi Σίριαλ που κυκλοφορεί!
Η Μαρία Γεωργιάδου δεν θα έχει μόνο τη συγγραφή του σεναρίου της καθημερινής σειράς του ΑΝΤ1 «Χωρίς εσένα», αλλά αναλαμβάνει κι ένα ρόλο-κλειδί. Η ίδια θα υποδυθεί τη Φοίβη, την ετεροθαλή αδελφή του Δημήτρη και η ηθοποιός μάς μίλησε για όλους και για όλα!
Είσαι ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα του «Χωρίς εσένα»;
«Η σειρά έχει βασικό θέμα τις ανθρώπινες ιστορίες που έχουν να κάνουν με σχέσεις, αγάπη, έρωτα και διλήμματα που μπαίνουν στη ζωή μας. Ολη η πλοκή είναι στο ανθρώπινο επίπεδο και το συναίσθημα. Η μεγαλύτερή μου ανησυχία ήταν να υλοποιηθεί μ’ έναν τέτοιο τρόπο που όλοι θα αναγνωρίζαμε αυτά τα πρόσωπα και τις καταστάσεις και θα ταυτιζόμαστε μαζί τους. Πιστεύω ότι το πετύχαμε και είμαι πολύ χαρούμενη για το αποτέλεσμα!».
Παράλληλα αναλαμβάνεις κι ένα ρόλο-κλειδί, αφού πρόκειται να υποδυθείς τη Φοίβη.
«Ακριβώς. Η Φοίβη έρχεται στην Κύπρο για να συναντήσει τον ετεροθαλή αδελφό της, τον Δημήτρη, μετά από μια προσπάθεια που κάνει εκείνος για να τη προσεγγίσει. Είναι δύο αδέλφια που έχουν χαθεί από 12 χρονών. Οι δυο τους ήταν πολύ αγαπημένοι και περνούσαν μαζί τα καλοκαίρια. Ομως μετά το θάνατο του πατέρα μας οι οικογενειακές περιουσιακές διαφορές έφεραν σε αντιπαράθεση τις δύο μητέρες και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μας απομακρύνουν. Ετσι η Φοίβη βρέθηκε στο εξωτερικό, μαζί με τη μητέρα της, όπου έζησε και έκανε τη δικιά της οικογένεια. Τώρα επιστρέφω για να τον δω... Μαζί μου, όμως, κουβαλάω ένα μυστικό που δεν είναι μόνο δικό μου αλλά και της Κάτιας. Σιγά-σιγά θα αρχίσει να αποκαλύπτεται».
Αυτό το μυστικό με ποιο πρόσωπο σχετίζεται;
«Είναι ένα μυστικό που αφορά τον Δημήτρη και έχει κρατηθεί κρυφό όλα αυτά τα χρόνια. Σίγουρα για κάποιο λόγο δεν πρέπει να φτάσει στ’ αυτιά του, αλλά αυτό είναι κάτι αναπόφευκτο».
Ποια είναι τα πραγματικά συναισθήματα της Φοίβης για τον Δημήτρη, μετά από τριάντα χρόνια που έχουν να βρεθούν;
«Αυτό που δείχνει η Φοίβη στον Δημήτρη είναι συγκίνηση και τρυφερότητα. Μάλιστα την περίοδο που τον επισκέπτεται αρχίζει να έχει κινητικά προβλήματα και είναι πια με μπαστούνι. Στενοχωριέται γι’ αυτόν και τον πονάει. Προσπαθεί να τον πλησιάσει και να τον βοηθήσει. Αυτό βλέπουμε, τουλάχιστον, σε πρώτο επίπεδο. Υπάρχει κι ένα δεύτερο για το οποίο δεν μπορώ να αποκαλύψω κάτι...».
Από τον Παναγιώτη Μουλόπουλο
Διαβάστε περισσότερα στο TiVi Σίριαλ που κυκλοφορεί!
COMMENTS